رمضانی: برنامه‌های تابستانی دانش‌آموزان را مدرسه‌محور کردیم

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درمورد «برنامه‌های تابستانی آموزش و پرورش ازبرای دانش‌آموزان»، اظهار داشت: سیاست ما این هست تا برنامه‌ها را مدرسه‌محور کنیم و به جرأت می‌توانم بگویم امسال نخستین سالی هست که اداره کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش تنها دو برنامه کشوری دارد و تمام برنامه‌های ما درون سطح مدرسه و منطقه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری درون سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از ۶۰ درصد رشد داشته هست؛ به طوری که درون سال گذشته ۶ میلیون و ۱۴۷ هزار دانش‌آموز درون این جشنواره شرکت کردند ولی امسال بیش از ۱۰ میلیون و ۸۳ هزار دانش‌آموز درون این جشنواره شرکت کردند. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: با توجه به اینکه برنامه‌های ما مانند برگزاری تئاتر و سرود درون مدرسه برگزار شد این موضوع سبب ‌جریان‌سازی میان دانش‌آموزان و خانواده‌ها و علاقه‌مندی آنها شد؛ درون نتیجه درون سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری از میان ۱۰ میلیون و ۸۳ هزار دانش‌آموز ۲ هزار نفر به عنوان برگزیده انتخاب شد و مورد تقدیر قرار می‌گیرند؛ ضمن این دانش‌آموزان برگزیده به عنوان مربی درون کانون‌های فرهنگی و هنری حضور خواهند داشت.

رمضانی درمورد «برگزاری کلاس‌های تابستانی درون مراکز فرهنگی و  هنری آموزش و پرورش»، گفت: درون سال گذشته جشنواره کانون‌های فرهنگی و هنری به صورت کشوری برگزار شد ولی قرار هست امسال جشنواره تولیدات کانون‌های فرهنگی و تربیتی درون تابستان درون استان‌ها برگزار شود و ازبرای دانش‌آموزان شرکت‌کننده درون آن کلاس‌های ویژه‌ای نیز درون نظر گرفته‌ایم. 

وی با اشاره به برنامه‌ریزی آموزش و پرورش ازبرای تابستان دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: برنامه مدرسه‌محور دیگر ما پایگاه‌های تابستانی هست و  ازبرای دانش‌‌آموزان ۳ استان گرفتار درون سیل گذشته برنامه ویژه‌ای درون نظر گرفته‌ایم؛ ضمن اینکه افتتاح پایگاه‌های تابستانی ما نیز درون استان گلستان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: باید ۴۰ درصد دانش‌آموزان را درون پایگاه‌های تابستانی مشارکت دهیم که ازبرای تحقق این موضوع از ظرفیت مدارس، کانون‌های پرورشی، تربیتی و مجتمع‌های ورزشی استفاده کردن می‌کنیم.

رمضانی از فعالیت ۱۱۸۲ کانون فرهنگی، تربیتی درون کشور خبر داد و افزود: این کانون‌ها درون تابستان فعال می‌شوند؛ ضمن اینکه امسال پس از گذشت یک دهه که از نظر نیروی انسانی شاغل درون کانون‌ها دچار مشکل بودیم، مشکل این افراد حل شد؛ به شکلی که قبلاً‌ مدیران کانون‌های ما مسؤولیت اداری نداشته و به عنوان مسؤول آموزشی بودند و درون هفته ۴ روز به کانون‌ها مراجعه می‌کردند ولی با تمهیدات درون نظر گرفته شده هر کس که مسؤولیت کانون‌ها را بر عهده بگیرد به عنوان نیروی اداری هست و باید ۴۴ ساعت درون کانون‌ها حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه اکنون احکام مسؤولان کانون‌ها ابلاغ شده هست، گفت: تلاش داریم تا درون فصل تابستان از دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته که به کانون‌های فرهنگی و تربیتی مراجعه می‌کنند، خرج‌ای دریافت نکنیم ولی درون مناطق برخوردار خرج‌هایی درون این خصوص از خانواده‌ها دریافت می‌شود. 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *