شرکت مجانی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده درون آزمون مدارس سمپاد

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان درون مورد ویژگی‌های آزمون مدارس متوسطه دوم استعدادهای درخشان ازبرای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اظهار کرد: انتخاب ظرفیت مدارس سمپاد به استان‌ها واگذار شده هست و هر استان با توجه به ظرفیت‌های موجود، ظرفیت مدارس سمپاد را معلوم می‌کند.

وی از دیگر ویژگی‌های آزمون سال آینده را ایجاد مدارس سمپاد مهارتی برشمرد و ادامه داد: امیدواریم دانش‌آموزان با انتخاب این مدارس درون مسیر ارتقای توانمندی‌های تولیدی کشور گام مؤثری بردارند.

مهاجرانی درون مورد آمار شرکت‌کنندگان درون این آزمون اظهار کرد: تاکنون ۲۱۰ هزار نفر درون این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۱۰ هزار نفر دختر، ۱۰۰ هزار نفر پسر و ۴۹۳ نفر از آنان نیز دانش‌آموزان اتباع هستند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان دروس قرآن، پیام‌های آسمانی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی شامل تاریخ، جغرافیا و اجتماعی، علوم تجربی، ریاضی و استعداد تحلیلی را به‌عنوان دروس مورد امتحان درون این آزمون برشمرد.

مهاجرانی درون مورد تمهیداتی که ازبرای دانش آموزان سیل‌زده درون نظر گرفته‌ شده هست، اظهار کرد: تمدید ثبت‌نام به دلیل شرایط دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده بوده هست که درون صورت عدم وجود زیرساخت‌های لازم جهت ثبت‌نام، با تمدید این وقت بتوانند امکانات لازم را کسب کنند.

وی افزود: با تشخیص مدیران کل آموزش و پرورش هر یک از مناطق سیل‌زده، دانش‌آموزان آن منطقه می‌توانند به‌صورت مجانی و بدون پرداخت خرج درون این آزمون شرکت کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به دانش آموزان مناطق سیل‌زده توصیه کرد: دانش آموزان درون این آزمون به صورت منطقه‌ای سنجیده می‌شوند و  دانش آموزان با شرایط مشابه درون یک منطقه از جمله دانش آموزان مناطق سیل زده با دانش آموزان همان منطقه سنجیده می‌شوند و به این دلیل نگران این آزمون  نباشند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *