حفظ ۲ هزار باغ باقیمانده درون تهران با لغو مصوبه برج-باغ‌

به گفته خبرگزاری فارس، مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران درون جمع شورایاران محلات ۲۷ گانه شمال تهران که با حضور سید حمید موسوی شهردار منطقه یک و معاونان و مدیران شهری این منطقه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: متاسفانه درون این چند سال ۳ هزار باغ درون شهر تهران به برج تبدیل شد ولی با لغو مصوبه برج باغ اگرچه درآمدهای شهرداری کم شد ولی درون جهت حفظ هویت باغ شهر و بافت روستایی و شهری تهران نقش موثری داشت.

وی گفت: درون کنار حفظ باغات باید فضاهای خالی شهر را به بوستان و فضای سبز تبدیل کنیم تا سرانه‌های فضای سبز درون همه محله‌ها یکسان باشد.

فراهانی ترافیک را با اهمیت‌ترین معضل منطقه یک دانست و گفت: منطقه یک با وجود اینکه بیشترین سهم درآمدزایی درون شهرداری  تهران را دارد ولی ساکنان آن درون آسایش به سر نمی برند لذا شایسته نیست که ساکنان این منطقه با مشکلات تردد و ترافیک آزار و اذیت شوند.

وی با اشاره به تلاش‌های مستمر شهردار و همکاران ایشان درون منطقه یک درون راستای لایروبی و پاکسازی رود دره‌ها و مسیل های این منطقه گفت: اقدامات مستمر مدیریت شهری این منطقه توانست با وجود افزایش دبی آب درون رودخانه هایی چون دربند از رخداد سیل جلوگیری کند به چه دلیل که حجم آب رودخانه ها ۳۵ درصد بالاتر از حجم آبی شده بود که درون سال ۶۶ منجر به حادثه سیل تجریش شده بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از همه شورایاری های محلات منطقه یک درون کمک به سیل زدگان تشکر کرد و گفت: این منطقه سرآمد کمک به سیل زدگان بود و شهرداری تهران نخستین گروه امدادی را به مناطق سیل زده درون همان روزهای اول حادثه اعزام کرد و تا کنون بیش از ۲ میلیارد تومان مبالغ نقدی و نزدیک به ۱۰ خاور اجناس و کمک های مردمی به مناطق سیل‌زده ارسال شده هست.

وی جذب و مشارکت سرمایه گذاران و شهروندان را ازبرای توسعه پروژه های منطقه ای و محله ای الزام آورد دانست و گفت: امسال بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه ازبرای منطقه یک مصوب شد تا بتوانیم پروژه های این منطقه را پیش ببریم.

مُدهای تازه حمل و نقلی الگوی تازه گردشگری 

موسوی شهردار منطقه یک نیز با تاکید بر توسعه ظرفیت های گردشگری درون منطقه یک گفت: مُدهای تازه حمل و نقلی بعنوان یک الگوی تازه درون مسیرهای کوتاه و گردشگری می‌تواند علاوه بر افزایش استقبال عموم شهروندان مورد توجه کارشناسان ترافیکی هم قرار بگیرد.

وی با اشاره به ایجاد یک پایانه گردشگری درون غرب منطقه درون کنار نمایشگاه میان المللی گفت: با مشارکت مجموعه ورزشی ـ تفریحی توچال و نمایشگاه میان المللی می‌توان  پارکینگ گردشگری را درون کنار نمایشگاه میان المللی ایجاد و این فاصله یک الی دو کیلومتری از بلوار دانشجو تا توچال را با یک مُد تازه حمل و نقلی مانند منوریل، ال آر تی و حتی تله کابین و…. وصل کرد.

موسوی افزود: با مدیریت مجموعه های توچال، دربند و اردوگاه شهید باهنر نیز ازبرای توسعه گردشگری منطقه مذاکره کرده ایم و آنها آماده سرمایه گذاری هستند که امیدواریم با حمایت شورای اسلامی شهر تهران بتوانیم درون این مسیر قدم موثری برداریم.

وی افزود: با اتصال خط ۱ و ۳ مترو به یکدیگر که منجر به خروج قسمت شرقی منطقه از بن بست ترافیکی می شود و ایجاد ایستگاه‌هایی درون محله‌های پر تردد چون چیذر و امتداد خط ۱ به سمت ولیعصر(عج) و ایجاد ایستگاه باغ فردوس می توان ترافیک را درون قسمت غربی نیز کاهش داد.

شهردار منطقه یک درون ادامه به تحقیق درخواست های شورایاران از جمله لکه گیری و آسفالت معابر، ایجاد ایستگاه آتش نشانی درون بعضی محله ها از جمله قیطریه، بازگشایی معبری درون اوین، آسفالت بلوار  ۳۵ متری شهید افتخاری درون قسمت های زیرسازی شده و … پرداخت.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *