اشتغال قهرمانان ملی و میان‌المللی دنبال می‌شود

به گفته خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری درون آستانه روز جوان درون نشست با تیم ملی کاراته کشورمان به سرپرست سازمان تأمین اجتماعی دستور داد مشکلات اشتغال تیم ملی کاراته کشورمان را به شکل ویژه پیگیری کند.

وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یک نهاد بزرگ اجتماعی درون کشور توصیف کرد و گفت: تنها درون سازمان تامین اجتماعی بالغ بر ۴۲ میلیون نفر با این سازمان مرتبط هستند و درصورتیکه این تعداد با صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مجموعه کارگری و … جمع بسته شود به این نتیجه می‌رسیم که حجم کثیری از ایرانیان با این وزارتخانه ارتباط درجه یک دارند.    

شریعتمداری یادآور شد: ورزش هم نشاط هست، هم تفریح و هم امید و آینده را تضمین می‌کند و اینکه گفته شده فکر، عقل و اندیشه سالم درون بدن سالم هست حرف درستی هست به چه دلیل که زمانی انسان به لحاظ فکری و روحی دچار مشکل می شود تصمیمات نادرستی می‌گیرد.

وی افزود: درصورتیکه درون جامعه نخبگان کشور، نشاط و سلامت از طریق ورزش حاکم شود آن کار از طریق نخبگی، با ارزش و دقت بیشتری پیش می‌رود. درصورتیکه درون جامعه ورزش کارگری کشور ورزش را حاکم کنیم، نشاط و سلامت به آن جامعه برمی گردد و کار و تولید همراه با عشق و با کیفیت و همراه با رقابت سالم دنبال می شود.

شریعتمداری اضافه کرد: زمانی ورزشکاران، مدال طلا را میان دندان‌های خود می‌فشارند نشاط و امیدی  از این نوع قهرمانی‌ها به جامعه منتقل و موجب احساس غرور تک تک انسان های آن جامعه می‌شود، بیماری که درون بستر بیماری هست ، شخصی که درون کار خود موفق نیست، دانش‌آموزی که درون درس‌های خود موفق عمل نکرده هست.

وی افزود: این «من می توانم» انگیزه های فراوانی ازبرای تک تک افراد جامعه دارد و از همین جهت ورزش‌های قهرمانی ازبرای ما اهمیت بسیار دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: گسترش ورزش همگانی نیز دارای اهمیت بسیار هست و از مسؤولیت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان به شمار می‌رود و درون این زمینه معاونت فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تلاش هایی داشته و باید گام‌های سریعتری درون این زمینه‌ها برداشته شود. 

شریعتمداری خاطرنشان کرد: تأکید بر حرکت به سمت  ورزش قهرمانی به این دلیل هست که افراد با دیدن قله‌های قهرمانی علاقمند به ورزش های عمومی می‌شوند و ما همگی درون دوران جوانی این مسیر را طی کرده ایم و بنده نیز توفیق داشته‌ام درون دوره ای درون انجمن ملی کاراته فعالیت داشته باشم.

وی تاکید کرد: ازبرای گسترش فرهنگ ورزش درون بخشی که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز می‌گردد با جدیت و دقت تلاش می‌کنیم و باید نوع خرج کردها درون تمام کشور و به ویژه درون جامعه اقتصادی و ورزشی کشور اصلاح شود و درون این زمینه تجربیات جهانی وجود دارد؛ باید به تمام شاخه های ورزشی کشور که می توانند امید قسمت باشند توجه شود، اکنون میزان سهمی که درون اقتصاد ورزش خرج می شود درون مقایسه با  میزان سهمی که قهرمانان ما درون عرصه های گوناگون از حضور درون قله های جایگاه حرفه ای از آن بهره مند می شوند مناسب نیست.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: درون ابتدا مسؤولیت ساماندهی به اقتصاد ورزش  با وزارت ورزش و جوانان هست و ما درون کنار آنان می توانیم این کمک ها را با امکانات خوبی که داریم و با توجه به ارتباط مهمی که مسائل اجتماعی و سلامت جامعه با ورزش دارد دنبال کنیم.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: ورود اعتیاد و ناهنجاری های اجتماعی درون کشور و آثار آن بر جامعه کار و تولید به این دلیل هست که به اندازه کافی به ورزش توجه نشده هست و حتما ورزش جایگزین بزرگ و موثری ازبرای یک جوان به جای پرداختن به فعالیت هایی هست که وی را به سمت فنا و نیستی سوق می دهد؛ بنابراین سرمایه گذاری درون ورزش، سرمایه گذاری بسیار بزرگ و ارزشمندی درون حوزه سلامت و بهداشت روان، رهایی از گرفتاری های ناشی از اعتیاد و تبهکاری هایی هست که درون نتیجه خود باختگی‌های ناشی از رفتن به سمت افیون پدید می آید و پادزهر بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ورزش هست. 

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: درون ورزش هایی مانند فوتبال، تبلیغ به همراه خود ورزش هست ولی درون بسیاری از رشته های ورزشی مظلومیت هایی هست که باید جبران شود و درون حوزه کاراته نیز این مظلومیت وجود دارد. 

درون این نشست، دادکان مشاور وزیر درون امور تربیت بدنی و ورزش، رئیس فدراسیون کاراته، سرمربی تیم ملی کاراته و قهرمانان تیم ملی کاراته کشورمان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت‌وگو داشتند و شریعتمداری از آنان تقدیر کرد. 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *