خودداری از قبول هرگونه بسته یا چمدان از سوی افراد ناشناس/ همراه داشتن نسخه کپی از گذرنامه

به گفته خبرگزاری فارس، سردارهادی شیرزاد  رئیس پلیس میان الملل ناجا ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز ۱۳۹۸ و آرزوی سلامتی و شادکامی ازبرای هموطنان درون مسافرت های نوروزی، اظهارداشت: پلیس میان الملل ناجا، آمادگی خود را ازبرای پاسخگویی به سئوالات و مشکلات شهروندان درون مسافرت های برون مرزی عنوان می کند.

وی بیان کرد: مأموران پلیس میان الملل ناجا، از مجرب‌ترین افراد متخصص درون حوزه‌های پلیسی که به زبان های خارجی اعم از عربی و انگلیسی مسلط هستند و درون ایام عید نوروز آماده پاسخگویی و ارایه مشاوره به شهروندان بوده و با همکاری پلیس گذرنامه به صورت شبانه روزی مشکلات پیش آمده ازبرای هر یک از شهروندان را تحقیق و پیگیری می کنند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: درون تعطیلات نوروز، هموطنان عزیزمان می‌توانند درصورت بروز هرگونه مشکل انتظامی، امنیتی یا به‌ قصد راهنمایی و مشاوره، با شماره تلفن ۸۱۸۲۴۲۵۹–۹۸۲۱+ و ۸۱۸۲۴۲۷۳–۹۸۲۱+ و یا رایانامه به آدرس interpol_tehran@police…ir ارتباط برقرار کنند تا بلافاصله مشکل آنها از این طریق پیگیری و رفع شود.

رئیس پلیس میان الملل ناجا خاطرنشان کرد: علاوه بر شماره تلفن‌ ذکر شده، هموطنان عزیز ازبرای حل مشکلات خود می‌توانند به سفارت جمهوری اسلامی ایران درون کشور مقصد مراجعه و از راهنمایی های آنان بهره مند شوند.

سردار شیرزاد به هموطنان عازم کشورهای خارجی اشاره و توصیه کرد: درون طول مسافرت شماره تلفن سفارت جمهوری اسلامی ایران درون کشور مقصد، محل اقامت، مشخصات سرپرست گروه و همسفران خود را به همراه داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: درون صورتی که هموطنان درون مدت وقت اقامت خود، دچار مشکل شده به شکل ای که باید درون اداره پلیس حضور پیدا کنند باید قبل از انجام هرگونه اقدامی، از پلیس میان الملل ناجا یا سفارت جمهوری اسلامی ایران درون آن کشور راهنمایی های لازم را کسب کنند.

وی تأکید کرد: توصیه‌های پلیس به هموطنان عزیز، ازبرای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی هست تا موارد گفته شده را به خاطر بسپارند و درون طول مسافرت به آن عمل کنند.

سردار شیرزاد بیان کرد: هموطنان درون طول مسافرت، از همه صفحات گذرنامه و روادید، ۲نسخه کپی و درون محل اقامت خود نگهداری و یک نسخه نیز با خود به‌ همراه داشته باشند تا درصورت دزدیدن و مفقودشدن گذرنامه از آن استفاده کردن کنند.

وی با بیان اینکه هموطنان درون طول مسافرت از قبول هرگونه بسته یا چمدان ازبرای جابجایی و یا انتقال آن از سوی افراد ناشناس خودداری کنند، تصریح کرد: این افراد با حربه اضافه‌ دفعه و … تلاش می‌کنند به هر شکل ممکن ازبرای انتقال دفعه خود به داخل کشور یا برعکس کار کنند؛ ممکن هست دربار پیشنهادی ازبرای انتقال، کالای ممنوع یا قاچاق وجود داشته باشد که این امر می‌تواند ازبرای آنها عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

رئیس پلیس اینترپل ناجا عنوان کرد: همچنین هموطنان عزیز، از حضور درون محافل غیراخلاقی خودداری کنند؛ به چه دلیل که درون شأن آن‌ها نیست و احتمال بروز مشکلاتی نظیر دزدیدن اموال و… درون چنین مکان‌هایی دوچندان هست.

وی به منتشر شدن فهرست اقلام ممنوعه درون ورودی فرودگاه ها و مبادی مرزی اشاره و تصریح کرد: هموطنان بایستی به این امر توجه داشته باشند چون بعضی از این اقلام شامل همراه‌ نداشتن وسایلی نظیر چاقو، اسلحه، مواد قابل اشتعال، منفجره و سمی هست.

رئیس پلیس میان الملل ناجا گفت: شما سفیران جمهوری اسلامی ایران درون این کشورها هستید، اخلاق، رفتار و منش شما بازگوی فرهنگ اصیل ایرانی هست، لذا از انجام هرگونه رفتارهای غیرمتعارف پرهیز کنید؛ امیدوارم هموطنان عزیز به سلامت و با خاطره‌ای خوش به کشور بازگردند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *