ثبت‌نام بیمه همگانی سلامت متوقف نشده هست/ تخفیف ۵۰درصدی بیمه سلامت ازبرای افراد کم‌بضاعت

طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت ایران درون گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درمورد سوژه مخاطبان فارس من که با عنوان «ثبت نام جاماندگان از طرح بیمه سلامت» ثبت شده بود، اظهار داشت: مسیر ثبت‌نام بیمه همگانی سلامت متوقف نشده هست و افراد جامعه می‌توانند درون هر وقت تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. 

وی با بیان اینکه ممکن هست درون برهه‌ای بعضی از افراد نتوانسته باشند ثبت‌نام انجام دهند، توضیح داد: تحت‌ پوشش قرار گرفتن بیمه از لحاظ قانونی اجباری هست و تمام مردم می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت کار به ثبت‌نام کنند.

موهبتی درون خصوص خرج‌های ثبت‌نام بیمه‌شدگان، گفت: افرادی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستند با پرداخت ماهانه ۴۴ هزار تومان و افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند با خوداظهاری می‌توانند با پرداخت ۲۲ هزار تومان تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. 

مدیرعامل بیمه سلامت ایران افزود: مراجعانی که توان پرداخت این خرج را نیز ندارند می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد یا سازمان بهزیستی تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی با اشاره به نظام ارزیابی وسع توضیح داد: قرار بود نظامی تحت عنوان آزمون وسع شکل بگیرد که از این طریق وزارت رفاه پایگاهی از اطلاعات افراد داشته باشد تا افراد به صورت منظم تحت پوشش بیمه قرار بگیرند ولی از آنجایی که این موضوع هم اکنون تعریف نشده هست افراد کم‌بضاعت با مراجعه به کمیته امداد و دریافت معرفی‌نامه از آنها می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

موهبتی خاطرنشان کرد: پرداختی فرد بیمه شده درون سال به حدود ۲۶۴ هزار تومان می‌رسد و درصورتیکه فرد بیمه‌شده تنها یکبار خواهان انجام عمل جراحی مثل استنت‌گذاری قلب شود بیمه بابت ارائه آن خدمت ۹ میلیون تومان خرج پرداخت می‌کند.

مدیرعامل بیمه سلامت با بیان اینکه درون طول سال ۱۹۰ میلیون دفعه مراجعه به مراکز درمانی صورت می‌گیرد، گفت: ۴…۵ میلیون دفعه از این رقم مراجعه به مراکز بستری هست و ما توصیه می‌کنیم که تمام افراد جامعه کار به ثبت‌نام بیمه همگانی کنند و تحت پوشش قرار گرفتن بیمه را ازبرای روزهایی که به بیماری گرفتار می‌شوند نگذارند. 

وی افزود: درون آیین‌نامه تازه پیشنهاد شده هست که افراد پس از دریافت دفترچه بیمه تا ۱۰ روز نتوانند از خدمت ها آن استفاده کردن کنند تا از این طریق افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار ندارند سریعتر مراکز ثبت‌نام مراجعه کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *