رشد ۱۵۰ میلیارد تومانی بودجه بیماران خاص

حیدرعلی عابدی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درون گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درون خصوص ردیف بودجه بیماران خاص توضیح داد: بودجه بیماران خاص قبلاً درون ردیف خاص و درون ردیف بودجه ای تحت عنوان بودجه بیماران خاص قرار داشت.

عابدی با بیان اینکه سال گذشته ۲۱۶ میلیارد تومان به بیماران خاص اختصاص یافت گفت: سال جاری این رقم به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده هست ولی باید توجه داشت که از محل هدفمندی یارانه ها درون سال قبل ازبرای بیماران خاص مبلغی درون نظر گرفته نشده بود ولی امسال ۲۱۶ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به این گروه اختصاص یافت که جمع این مبلغ به ۳۶۶ میلیارد تومان می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: وزارت بهداشت عنوان می‌کند که این مبلغ نیز درون ردیف بیماران خاص قرار بگیرد به دلیل اینکه ممکن هست هدفمندی یارانه‌ها تحقق پیدا نکند ولی سازمان برنامه و بودجه معتقد هست که از محل هدفمندی یارانه‌ها ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان ازبرای کمک به وزارت بهداشت انتخاب شده هست و از این مبلغ ۲۱۶ میلیارد تومان به بیماران خاص تعلق دارد که این موضوع سبب محقق می شود.

وی گفت: آنچه درون خصوص بودجه بیماران خاص از سوی دولت تحویل مجلس شده مبلغ ۳۳۶ میلیارد تومان هست که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته هست. اولویت سازمان برنامه و بودجه بیماران خاص هست و باید توجه داشته باشیم که دولت باید بودجه خود را تا حد توان محقق کند.

وی با بیان اینکه بودجه جاری اجتناب‌ناپذیر هست توضیح داد وی باید تخصیص داده شود و تمام مراحل آن تخصیص داده شود.

عابدی گفت: بودجه وزارتخانه‌ها با توجه به وضعیت اقتصادی و بودجه انتخاب شده هست و ما تمام تلاش خود را ازبرای تحقق آن انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *