۴۰ درصد بافت فرسوده شهر تهران نوسازی شد

به‌گفته خبرنگار اجتماعی فارس،محمد سالاری درون نشست مدیران و شورایاران منطقه ۱۵گفت: با اهمیت ترین چالش درون حوزه بافت فرسوده، عدم هماهنگی هست که شکل گیری ستاد بازافرینی شهر تهران ظرفیتی ازبرای ایجاد هماهنگی هست و موضوع بافت فرسوده که یک موضوع چند بعدی هست که میبایست از طریق ستاد به طور جدی اقدامات بازافرینی پیگیری شود.
وی ادامه داد:درون حال حاضر ۴۰ درصد از ۳۲۶۸ هکتار بافت فرسوده شهر تهران نوسازی شده هست ولی اشکال اینجاست که صرفا نوسازی مسکن انجام شده و سایر خدمت ها نوسازی و زیر ساخت های محله و منطقه بطور کامل انجام نشده هست.
این عضوشورا گفت: اکنون د‌ر این فرصت تاریخی که بافت فرسوده به عنوان یکی از اولویتهای دولت و شخص رییس جمهور قرار گرفته و موضوع بازآفرینی شهری درون حال انجام هست باید گفت که تا این موضوع بخوبی تبیین نشود نمی توانیم شاهد باز آفرینی شهر باشیم و این با اهمیت خواهان گفتمان سازی هست.
سالاری افزود: ازبرای تحقق بازآفرینی شهری به غیر از مشارکت شهروندان و مدیریت شهری، حضور توسعه گران و سرمایه گذاران نیز حائز اهمیت هست که این موضوع منوط به اینست این کار ازبرای آن ها توجیه اقتصادی داشته باشد.
وی تاکید کرد: معتقدیم نوسازی بافت فرسوده با رویکرد بازآفرینی شهری باید ابتدا درون چند محله و بلوک شهری اجرا شود تا به الگو تبدیل شود.
سالاری بیان کرد: یکی از با اهمیت ترین مشکلات تهران نبود مدیریت یکپارچه و واحد حریم میان شهر تهران و شهرهای اقماری ان هست.
وی افزود: متاسفانه شهرهای اقماری تهران، حریم را به عنوان فرصت و منبعی ازبرای درآمدزایی می بینند و ما نگرانیم که این فرصت اکولوژیکی و ارزشمند حریم از میان برود‌ لذا ازبرای مدیریت هماهنگ حریم اقداماتی را درون سطح کمیسیون شهرسازی و معماری شروع کردیم.
انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *